Ugovor o saradnji sa gimnazijom u Sremskim Karlovcima

Profesori Fakulteta za sport i turizam su, u četvrtak 15. marta gostovali u Karlovačkoj gimnaziji, i tom prilikom su učenicima ove, najstarije srpske gimnazije, po modelu radioničarskog rada, predstavili program aktivnosti u čijem fokusu je fizičko vežbanje i zdravlje devojaka. Domaćin ovog susreta, direktor škole, gospodin Radovan Kovačević, je u prijateljskoj atmosferi ugostio naše profesore, prof. dr Dušanku Đurović, MSc Tatjanu Jezdimirović i prof. dr Romanu Romanov. Razgovaralo se o ovoj izuzetno značajnoj temi, kao i o izazovima koji se postavljaju pred nastavnike fizičkog vaspitanja u kontekstu nastavnih sadržaja i realizacije nastave po najsavremenijim metodama. Tom prilikom je potpisan i Ugovor o poslovnoj i stručnoj saradnji koji će naše dve institucije dodatno povezati na polju edukacije.