Studenti psihologije u Sportskom centru na Klisi

U nedelju, 7. aprila 2019. u pratnji i organizaciji profesorke Violete Zubanov,  u sklopu predmeta Upravljanje procesima komunikacije sa potrošačima, studenti psihologije druge i treće godine su posetili Sportski centar ,,Slana bara” na Klisi gde se igrala ženska rukometna utakmica između Vojvodine i ekipe Juniora iz Beograda. Ovu aktivnost je omogućila  Doc.dr Slađana Grujić, profesorka na našem Fakultetu, a koja je i Sportski direktor Kluba  i poželela nam dobrodošlicu.  Osnovna ideja je bila da nas sportski psiholog Kluba, dr Jovana Trbojević, bolje upozna sa dužnostima sportskog psihologa u timu,  načinom na koji se ostvaruje dobra komunikacija između psihologa i igrača, trenera i igrača, i igrača međusobno, kao i zašto je to od posebnog značaja u timskim sportovima. Na početku utakmice od psihologa smo dobili određene, vrlo konkretne, smernice oko toga šta je važno posmatrati tokom utakmice i na šta treba posebno da obratimo pažnju. Svi smo se odlično proveli, budući da smo bodrili tim Vojvodine najbolje i najglasnije što smo mogli, a istovremeno smo se maksimalno potrudili da opazimo što više elemenata komuniciranja na koje nam je bilo ukazano. Vojvodina je pobedila, bili smo puni pozitivnih utisaka,  a domaćini su  nas pozvali  i da sledeće nedelje prisustvujemo još jednoj utakmici. Mi ćemo se ovom pozivu rado odazvati!
Tekst napisale:
Studentkinje II godine psihologije