Održana konferencija “Trenažne tehnologije u borilačkim sportovima”

U petak 2.10.2020. godine, Fakultet za sport i turizam je bio domaćin Međunarodne naučne konferencije „Trenažne tehnologije u borilačkim sportovima“ koja je održana u on-line formatu. Centralna tema je obuhvatila interdisciplinarne aspekte borilačkih sportova (inovacije i aktuelne trendove u trenažnom procesu i menadžmentu).

Učestvovalo je 35 istraživača, a prezentovano 20 tema koje su multidisciplinarno obuhvatile širu problematiku borilačkih sportova. Centralna predavanja održali su prof. dr Zlatko Ahmetović („ Značaj različitih oblika edukacije u borilačkim sportovima“) i prof. dr Vladimir Jorga („ Intervalni trening visokog inteziteta u karateu“).

Održavanje konferencije je podržao Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.