Studenti Timsa volonteri u akciji Tvrđava bez smeća 2

Tvrđava bez smeća predstavlja niz manjih i većih ekoloških akcija čišćenja Petrovaradinske tvrđave. Druga po redu masovna akcija čišćenja Tvrđave, realizovana je u nedelju 10. marta 2019. godine pod sloganom Hold the line (Drži liniju) koji ukazuje na odlučnost i familijarni stav članova udruženja 3D svet – UGRIPkao organizatora, i velikog broja volontera, da, od smeća, očiste Petrovaradinsku tvrđavu koja predstavlja najveći kontraminski sistem odbrane na svetu.

U akciju su se uključili studenti i profesori Tims.a i, zajedno sa čitavom ekipom, samo u toku jednog dana, sa Tvrđave izneli oko 35 tona smeća. Na ovaj način je, Fakultet za sport i turizam, u okruženju prepoznat kao obrazovna institucija sa visokom svešću o društvenoj odgovornosti, i ovoga puta prepoznao i podržao akcije i napore koji vode ka lepšem, čistijem i boljem Novom Sadu.