XII konferencija “Sloboda nema cenu” održana na TIMS-u

U cilju obeležavanja Evropskog dana borbe protiv trgovine ljudima, na Fakultetu za sport i psihologiju – TIMS, u organizaciji udruženja „Sloboda nema cenu“ iz Novog Sada realizovana je istoimena, XII konferencija „Sloboda nema cenu”. Cilj konferencije usmeren je na edukaciju studenata, kao budućih stručnjaka koji će se u svom radu potencijalno baviti temom trgovine ljudima. Konferencija je obuhvatala sadržaje na osnovu kojih su studenti mogli da se informišu, steknu specifična znanja iz oblasti trgovine ljudima i unaprede svoje profesionalne stavove u cilju jačanja svojih kapaciteta za sveobuhvatnu zaštitu žrtava trgovine ljudima.

Konferenciji je prisustvovao veliki broj studenata TIMS-a; Filozofskog fakulteta – Odsek za psihologiju, Odsek za socijalni rad; Fakulteta “Dr Lazar Vrkatić” – studijski program Poslovna psihologija i Pravo; Pravnog fakulteta.

U uvodnom delu prisutnima su se obratili Dobrila Marković, izvršna direktorka udruženja „Sloboda nema cenu“, Samuil Petrovski, predstavnik EUS Srbija i prof. dr Zlatko Ahmetović u ime Fakulteta za sport i psihologiju – TIMS.

Nakon uvodne radionice, realizovana je panel diskusija, posle koje su sprovedene radionice za studente na temu trgovine ljudima u kontekstu sporta, socijalne zaštite u oblasti trgovine ljudima i na temu psiholoških posledica trgovine ljudima.

Uvodnu radionicu održali su Rade Stanojčić i Nataša Čanak iz Crvenog krsta Novog Sada, na panel diskusiji su govorili Milan Aleksić iz NVO Atina, Marina Papović iz NVO Astra, Mitar Đurašković iz udruženja „Sloboda nema cenu“, Bogdan Uzelac iz Centra za zaštitu žrtava trgovine ljudima i doc. dr Nada Padejski Šekerović sa Fakulteta za sport i psihologiju.

Radionicu na temu trgovine ljudima u kontekstu sporta održala je prof. dr Sandra Radenović sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja iz Beograda. Radionicu o socijalnoj zaštiti u oblasti trgovine ljudima održao je Bogdan Uzelac, a radionicu na temu psiholoških posledica trgovine ljudima doc. dr Nada Padejski Šekerović.

Panel diskusiju je moderirala Ivana Miloradov, novinarka Radio-televizije Vojvodina.